آموزش فیلتر نویسی در TSE بدون برنامه نویسی 2018-06-02T08:16:56+00:00

چطور بدون استفاده از فیلتر نویسی TSE حد سود و ضرر تعریف کنیم؟

این ویدیو که قسمتی از ویدیوهای آموزشی بلاگ کوانت‌کن می‌باشد، برای این منظور طراحی شده است که برخی از دوستان از سختی فیلتر نویسی در TSE شکایت داشتند حال آنکه می‌توانند به سادگی و بدون استفاده از فیلتر نویسی TSE، نیازهای خود را برآورده کنند.

کوانت‌کن یک الگوریتم‌ساز به زبان فارسی ساخته است که به شما کمک می‌کند الگوریتم‌های معاملاتی مورد نیاز خود را به سادگی نوشته و آن را با پول مجازی یا واقعی (در صورت اتصال حساب کارگزاری به الگوریتم معاملاتی) اجرا نمایید.

امیدواریم پس از مشاهده این ویدیو، فیلتر نویسی TSE به تاریخ سپرده شود و تمام نیازهای خود را به زبان فارسی و با کیفیت بالا بتوانید دریافت کنید. از اینکه با ما همراه هستید متشکریم.

حد سود و حد ضرر چیست؟

یکی از برتری های معامله گران موفق نسبت به بقیه معامله گران در نحوه برخورد آن ها با شرایط نامطلوب بازار است. هنگامی که قیمت برخلاف جهت معامله شما حرکت می کند، اگر به موقع از بازار خارج نشوید، نه تنها از گسترش زبان جلوگیری نکرده اید، بلکه فرصت های جدید دیگری که ممکن است در جهت مناسب پیش بیایند را از دست بدهید.

بسیاری از معامله گران تازه کار و کم تجربه معمولا به صورت احساسی و بدون در نظر گرفتن قواعد انجام معامله موفق تصمیم گیری می کنند و به دلیل بیزاری و نفرت از ضرر کردن تمایلی به بستن معاملات در زیان ندارند. در شرایطی که بیشترین سود کسب شده توسط این معامله گران 10 درصد می باشد، در سابقه معاملات آن ها ضررهای بیش از 30 درصدی دیده می شود. با این روش تقریبا با هر معامله زیان ده، سود 3 معامله موفق از بین می رود.

فیلتر نویسی TSE چیست؟

در وبسایت TSE که در واقع وبسایت مرجع بورس اوراق بهادار تهران می باشد، می توانید برای خود فیلترهایی را برنامه نویسی کنید که اختصارا به آن فیلتر نویسی TSE می گویند. این فیلتر ها که از کدها و توابع مختلف ساخته می شوند می تواند به شما سیگنال هایی ارائه کند. مثلا در صورت رسیدن قیمت به مقداری مشخص، به شما پیغام دهد. بر این مبنا می توان به کمک فیلتر نویسی TSE حد سود و حد ضرر تعریف کرد.