Code Generator 2018-06-05T11:20:29+00:00

Code Generator چیست و چطور کار می‌کند؟

Code Generator یا الگوریتم ساز، یک ابزار ساخته شده توسط کوانت‌کن است که کاربران را قادر می‌سازد بدون اینکه حتی با 1 خط کدنویسی درگیر شوند، بتوانند الگوریتم‌های معاملاتی مورد نیاز خود را به کمک آن ساخته و اجرا نمایند. برای استفاده از این الگوریتم ساز، می‌توانید راهنمای زیر را مطالعه کنید.

حالت‌های قابل استفاده

ابتدا باید انتخاب کنید الگوریتم ساز را برای چه موردی می‌خواهید استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید حد سود و ضرر تعریف کنید؟ آیا می‌خواهید سرخطی بزنید؟ به هر حال ابتدا باید انتخاب کنید چه دسته‌ای از دسته‌های ارائه شده از الگوریتم‌ها را می‌خواهید. به عنوان نمونه، استفاده برای تعریف حد سود و حد ضرر، استفاده را به شما توضیح می‌دهیم.

حد سود و حد ضرر چیست؟

در بسیاری از مواقع که سهمی را خریداری کرده‌ایم، می‌خواهیم در صورت رسیدن قیمت به مقداری مشخص، آن را به فروش برسانیم. مثلا سهمی که به قیمت 100 تومان خریده‌ایم، در صورتی که به 110 تومان برسد برای ما کفایت می‌کند و قصد فروش داریم. یا اگر همین سهم به قیمت 98 تومان برسد، نشان می‌دهد تحلیل ما غلط بوده و می‌خواهیم با به فروش رساندن سهم، جلوی ضرر بیشتر را بگیریم. به این دو قیمت (110 تومان و 98 تومان) به ترتیب حد سود و حد ضرر می‌گویند. در صورتی که سهم به هر دلیلی زیر قیمت 98 تومان و یا بالای قیمت 110 تومان برود، سهم به فروش خواهد رسید.

معامله اتوماتیک انجام می‌شود

برای اینکه سفارش فروش شما در اثر رسیدن قیمت به حد سود و یا ضرر اجرا شود، نیازی نیست در بازار حضور داشته باشید. اگرچه شما می‌توانید بجای اجرای دستور خرید و فروش الگوریتم را طوری طراحی کنید که صرفا به شما پیغام دهد اما به هر حال می‌توانید آن را طوری طراحی کنید که به صورت خودکار و بدون نیاز به حضور شما معامله نیز اجرا گردد. در صورتی که در قسمت «چکار کنم؟» الگوریتم ساز دستور خرید یا فروش را انتخاب کنید، در صورت رسیدن قیمت به شرط‌های شما،  به صورت خودکار این دستور اجرا می‌شود.

چیو ببینم؟‌چطور شد چکار کنم؟

برای ساخت یک الگوریتم معاملاتی که حد سود و حد ضرر تعریف می‌کند، ابتدا باید انتخاب کنید که برای چه سهمی می‌خواهید حد سود و حد ضرر تعریف کنید. لذا ابتدا باید الگوریتم شما بداند قیمت‌های چه سهمی را باید نگاه کند؟ سپس شرط‌های خود را انتخاب می‌کنید. مثلا می‌نویسید اگر قیمت در حال معامله از مقدار مشخصی بالاتر رفت (حد سود) سهم را بفروشد. می‌توانید شرط‌های دیگری نیز تعیین کند. مثلا اگر نسبت حقیقی به حقوقی از حد مشخصی بیشتر یا کمتر شد دستور خرید یا فروش اجرا شود. در نهایت، می‌توانید انتخاب کنید که صرفا به شما پیغام داده شود که حد سود یا ضرر فعال شده یا معامله نیز به صورت خودکار انجام شود. در صورتی که نوتیفیکیشن را انتخاب کنید باید همواره صفحه مربوط به اجرای الگوریتم باز باشد، در غیر این صورت وبسایت ما نمی‌داند چطور با شما ارتباط بگیرد و به شما خبر دهد که حد سود یا ضرر فعال شده است!

ارتباط با ما

اگر در مسیر استفاده از الگوریتم ساز به مشکلی برخوردید یا نیاز به گزینه‌های بیشتری داشتید که در حال حاضر در دسترس شما قرار ندارد حتما ما را از طریق ایمیل CallTheButcher@QuantCan.ir در جریان قرار دهید.