سوالات متداول 2018-07-14T08:36:13+00:00

کوانت‌کن(QuantCan) چیست؟

کوانت‌کن، یک پلتفرم معاملات الگوریتمی تحت وب است که از تیرماه 1395 در شتابدهنده شریف و با سرمایه گذاری این شتابدهنده شروع به فعالیت کرده است. این استارت آپ قصد دارد برای افرادی که در بازار سرمایه ایران به خرید و فروش اوراق بهادار مشغولند، این امکان را فراهم نماید که استراتژی ها و تحلیل های خود را بر روی داده های گذشته تست نمایند و حتی در بازار واقعی، آن ها را اجرا نمایند. استفاده از وبسایت رایگان بوده و رایگان خواهد ماند. درآمد کوانت کن از فرآیند تامین مالی الگوریتم های کاربران و بنا به درخواست ایشان خواهد بود.

آیا شرکت شما به الگوریتم نویسی مشغول است؟

خیر، کسب و کار ما نوشتن الگوریتم معاملاتی و ارائه آن به افراد نیست زیرا اگر هر کسی و نه فقط کوانت کن یک الگوریتم معاملاتی موفق سودآور داشته باشد چرا باید الگوریتم خود را با دیگران به اشتراک بگذارد؟ لذا کوانت کن تمرکز خود را بر روی ایجاد ابزاری برای نوشتن الگوریتم های معاملاتی به صورت امن و سریع و قابل اتکا در عین پیشرفتگی و کیفیت بالا قرار داده است نه بر روی نوشتن الگوریتم های معاملاتی و ارائه به افراد.

کوانت کن چگونه پول در می آورد؟

در صورتی که شما به تامین مالی الگوریتم خود علاقه مند باشید، به ما این موضوع را اطلاع می دهید و ما اطلاعاتی مختصر از خروجی های الگوریتم شما در حدی که استراتژی شما لو نرود، به سرمایه گذارانی که علاقه مند به این حوزه باشند ارائه می دهیم و در صورتی که فرآیند تامین مالی انجام شود، از کسی که تامین مالی را صورت داده است درآمد کسب خواهیم کرد.

برای استفاده از پلتفرم باید چکار کنم؟

ابتدا باید حساب کارگزاری داشته باشید. در صورتی که حساب کارگزاری ندارید یا نمی دانید این حساب چیست، لازم به توضیح است که این حساب برای خرید و فروش سهام استفاده می شود و مثل حساب بانکی، مختص شماست و شما می توانید آن را به کوانت کن متصل نمایید را برای استفاده شخصی خودتان استفاده کنید.

بعد از افتتاح حساب کاربری در وبسایت کوانت کن (که فقط با دریافت ایمیل و رمز عبور به رایگان ایجاد می شود) باید حساب کارگزاری خود را به کوانت کن متصل نمایید. برای این منظور، یک نامه را در دو نسخه امضا می نمایید و برای ما ارسال می کنید. بعد از 1 الی 3 روز کاری از زمانی که نامه به دست ما برسد، اتصال حساب کاربری شما به حساب کارگزاری انجام می شود. بازه 1 الی 3 روزه بستگی به حجم شلوغی فعالیت ها دارد اما سعی ما این است که این مدت را به 1 روز کاهش دهیم.

سپس در حساب کاربری خود در کوانت کن، می توانید الگوریتم معاملاتی بنویسید و یا از الگوریتم های نمونه استفاده نمایید. در صورتی که حساب کارگزاری شما شارژ شده باشد (وجه نقد موجود باشد) و هر کدام از الگوریتم ها را برای اجرا انتخاب نمایید، سفارش های خرید و فروش اتوماتیک ایجاد شده توسط الگوریتم شما برای حساب کارگزاریتان ارسال می شود و در حساب کارگزاری یا حساب کوانت کن خود می توانید دارایی هایتان را مشاهده نمایید.

برای نوشتن الگوریتم معاملاتی به آموزش احتیاج دارم. چکار کنم؟

اگر به blog.quantcan.ir مراجعه کنید، در این قسمت بسیاری از آموزش ها اعم از تحلیل های بورسی و برنامه نویسی قرار داده شده است و شما می توانید در راه نوشتن الگوریتم های معاملاتی، از این آموزش ها استفاده نمایید. در صورتی که مشکل شما حل نشد، می توانید در کارگاه های آموزشی ما شرکت نمایید که از طریق کانال تلگرام کوانت کن به آدرس @QuantCan اطلاع رسانی می شود. در صورتی که علاقه ای به برنامه نویسی ندارید، می توانید فایل وویس خود را برای ما در تلگرام ارسال نمایید و در اسرع وقت، سعی می کنیم الگوریتم معاملاتی مورد نظرتان را برایتان بنویسیم و در اختیارتان قرار دهیم. فعلا این موضوع هیچ هزینه ای در بر ندارد.

آموزش های برنامه نویسی را مشاهده کرده ام، اما برای قسمتی از الگوریتمم به کمک احتیاج دارم.

شما می توانید با شماره تلفن 02188394218 تماس حاصل کنید در صورتی که بتوانیم مشکل شما را حل کنیم، سعی می کنیم به شما کمک کنیم.

داده‌های شما منحصر به داده‌های تکنیکال است؟

خیر، در گام اول، به تمام اطلاعات وبسایت TSE دسترسی دارید. در واقع به معاملات حقیقی - حقوقی، قیمت پایانی، سهامداران شرکت، اطلاعات شرکت و ... در گام اول دسترسی دارید و در گام دوم، کدال (صورت های مالی)، شبکه های اجتماعی، سهام خارجی، کومودیتی، ارزهای خارجی و ... در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

می خواهم بر روی شرکت کوانت‌کن سرمایه گذاری نمایم، چکار کنم؟

به CallTheButcher@QuantCan.ir ایمیل بزنید.

می‌خواهم به عنوان سرمایه گذار، بر روی الگوریتم‌های دیگران سرمایه‌گذاری نمایم. چکار کنم؟

دقت داشته باشید الگوریتم کاربران برای کوانت کن نیز قابل مشاهده نیست. هرگز سورس الگوریتم به شما ارائه نخواهد شد اما اطلاعاتی شامل میانگین بازدهی گذشته(backtest)،انحراف معیار بازدهی گذشته(backtest)،میانگین بازدهی واقعی و انحراف معیار واقعی (در صورت وجود)، مقدار سرمایه بهینه قابل مدیریت، Alpha، Beta، Treynor، Max Drawdown، مقدار نقد شوندگی سهام خریداری شده، سایز متوسط سهم های خریداری شده از نظر معاملات روزانه، عملکرد در بازه های نزولی، عملکرد در بازه های صعودی، مقایسه با شاخص کل بورس، مقایسه با شاخص سه صنعت بیشتر استفاده شده و چند معیار دیگر در قالب یک فایل به عنوان «شناسنامه الگوریتم» به شما ارائه خواهد شد و مبنای تصمیم گیری شما این فایل خواهد بود و هرگز توانایی بررسی سورس الگوریتم را نخواهید داشت. هرگز نمی توانید با نویسنده الگوریتم صحبت کنید و در هر حالت اگر مشخص شود از تامین مالی الگوریتم به هر دلیلی در حال سوء استفاده و یا مهندسی معکوس الگوریتم می باشید، از شما شکایت کیفری خواهد شد.

مشکلی با ورود به حساب کاربریم دارم.

به CallTheButcher@QuantCan.ir ایمیل بزنید.

می‌خواهم الگوریتم معاملاتیم را تامین مالی کنم. چکار کنم؟

به CallTheButcher@QuantCan.ir ایمیل بزنید.

سوال من در سوالات بالا پاسخ داده نشده است. چکار کنم؟

به CallTheButcher@QuantCan.ir ایمیل بزنید.